Challenge Pustevny 20x za 20hodin

Podle předpovědi počasí byla neděle ideální na kolo, tak proč si nevyjet na Pustevny. Se startem od Zavadilky je krásná cesta pro silniční kolo. Trasa k rozcestníku na Pustevny měří 9,8kilometrů a převýšení je 532m.

Nechal jsem se inspirovat kamarádem z Kanady a tak celkem spontálně vzešla výzva nastoupat Mt.Everest (8848m). Na tuto výšku by stačilo vyjet na Pustevny od Zavadilky pouze 17x, ale číslo 20 se mi líbilo víc.
Abych jaksi zdokumentoval celou akci, fotil jsem „selfie“ vždy na startu – Zavadilka rozcestník, tak na vrcholu – Pustevny rozcestník

Plán byl jednoduchý. Každou hodinu mít jeden výjezd. Proto jsem si přivstal a přesně ve 4:00 jsem startoval k prvnímu výjezdu. Počasí mi přálo, i když minimální teplota šla k 1°C. Postupně se oteplovalo a tak se ježdění stalo příjemnějším.Během jízdy jsem potkal spoustu cyklistů a také poznával známé bikery z VKV.

V dopoledních hodinách mě přijela na kole povzbudit má žena Lenka a syn Ondra, kteří mi koupili v restauravi teplou polévku. Také mě povbuzovali a cítil jsem velkou podporu. U obchůdku „U skokana“ jsem si nechal auto, kde jsem měl jídlo pití a také případný rezervní materiál na kolo.

Občas lidé na Pustevnách, prohodili dotaz, že pokolikáté už jsem nahoře. I dva chlapíci, kteří prodávali lístky na parkovišti se po třetím výjezdu ptali, kolikrát to pojedu. Když jsem se zdržel dole, abych si dal polévku, na mě následně volali, kde jsem se zdržel, že mám horší čas.
Výzva skončila na minutu přesně.Tedy přesně o půlnoci jsem fotil poslední fotku na Pustevnách.

Výzvu beru jako opravdu kvalitní horskou přípravu na RAAM 2017. Byl to trénink nejen fyzický, ale také  mentální.
Všem moc díky za podporu.

Svaťa

Statistika dle aplikace Locus
20výjezdů na Pustevny 394km
nastoupáno 10640m.
za 20hodin
Čistý čas jízdy dle Locusu 17:25:40
SUPERIOR BIKES, R2, PONDY K – www.kupsiponozky.cz, Brynje of Norway CZ, IDEA pro bike parts, TUFO, Locus Map

#Mt.everest #challenge #alwaysrace #xroad

 

Comments are closed.

TOPlist